Március 15-re emlékeztünk

2018. 03. 21. • Közlemények • Megtekintések: 508

Március 15. alkalmából az iskolában is megemlékezést tartottunk. A diákok egy verses, zenés összeállítással és _I2A2136néptánccal emlékeztek a forradalom és szabadságharc eseményeire.

Az ünnep hetében két iskola diákjai és tanárai látogattak el hozzánk a Rákóczi Szövetség Diákutaztatási programján belül. Hétfőn, március 12-én fogadtuk a Sárospataki Református Kollégium Gimnáziumának diákjait és tanárait, akikkel Tompa Mihály szobránál tartottunk megemlékezést. Tompa Mihály sárospataki diák volt, így a kultuszát a Református Kollégiumban is ápolják. A sárospatakiak a megemlékezés után egy kincskereséssel egybekötött várostörténeti sétán vettek részt, amelyet Rákos Ágota Petőfi-ösztöndíjas és Czikó Dávid vezetett. A várostörténeti séta során közreműködtek iskolánk I.G., II.G és V.O osztályos tanulói is

Március 14-én, szerdán érkeztek Rimaszombatba a Kecskeméti Református Gimnázium 11. osztályos tanulói is Vincze Árpád iskolalelkész vezetésével. A kecskeméti diákok a csütörtöki napot az iskolánkban töltötték. Az első két _I2A2153tanítási órán a felső tagozatos osztályainkban voltak. A harmadik óra után pedig ők is részt vettek egy a hétfőihez hasonló várostörténeti sétán és kincskeresésen. A kecskeméti diákokat a III. G és VII.O diákjai kísérték.

Csütörtökön ebéd után tartottuk meg az iskolai megemlékezésünket a tornateremben. Először Vincze Árpád tartott rövid áhítatot. Alapigéül a Bibliaolvasó kalauz aznapi újszövetségi igéjét választotta: „Adjátok meg tehát a császárnak, ami a császáré, és az Istennek, ami az Istené.” (Mt 22,21)

Az áhítat után a zömében alsó tagozatosokból álló diákcsoport verses, zenés összeállítást adott elő, amelyet Kluvanec Zsuzsanna tanárnő állított össze.

A megemlékezés utolsó részében iskolánk néptánccsoportja lépett fel. Ők erre az alkalomra gömöri tánccal készültek. A néptánccsoport két éve próbál. Vannak közöttük olyanok, akik már táncoltak más csoportokban, és vannak olyanok is, akik csak a gimnáziumban kezdtek el néptánccal foglalkozni. Bemutatkoztak már korábban is iskolai műsorban és falunapon is. A mostani koreográfiájuk összeállítását és a lányok ruháinak megvarratását a Szlovák Köztársaság Kormányhivatala támogatta.

A rimaszombati diákok délután részt vettek a Petőfi Sándor szobránál szervezett városi megemlékezésen. Több diákunk fellépett az esti ünnepi műsorban is, amit Páko Mária és gitáros tanítványai adtak elő a Városi Művelődési Ház színháztermében.

Az iskolai megemlékezésen készült képek megtekinthetők a galériában.

 • _I2A2202
 • _I2A2136
 • _I2A2210
 • _I2A2207
 • _I2A2153
 • _I2A2254
 • _I2A2190
 • _I2A2143
 • _I2A2131
 • _I2A2294
 • _I2A2266

 

 

Kommentelés lezárva.