IX. Regionális Diáktalálkozó

2014. 04. 10. • Diákönkormányzat • Megtekintések: 1017

Idén már kilencedik alkalommal sikerült megrendeznünk a Regionális Diáktalálkozót a környékbeli általános iskolák kilencedikes és nyolcadikos tanulói számára. Mi a Diákönkormányzatban már jól tudjuk, hogy évről évre jobban és jobban kell teljesítenünk. Ezt fogom leírni pár sorban, hogy mi is kell ahhoz, hogy ilyen jól működő csapattal létre tudjunk hozni egy élményekkel és Programokkal teli napot. Lehet, hogy a dökösök számára már megszokott a diáknapi program, de mi minden évben bebizonyítjuk, hogy még mindig tudunk valami újat mutatni. Idén sem volt ez másként. Hat iskola jelezte számunkra részvételét, ami nagyon jónak számít, főleg mert idén a tágabb régióból is részt vettek ezen a találkozón. A programok tömkelegét az iskolák bemutatkozásával kezdtük, ahol mindenki egy rövid prezentációban mesélte el, honnan érkezett. Mivel idén ünnepeljük Gárdonyi Géza születésének 150. évfordulóját, úgy gondoltuk, illő lenne megemlékezni róla a programsorozatban. A programba sikerült beépíteni Gárdonyi legnagyobb művét, az Egri csillagokat. A diákok számára vetélkedőt készítettünk, ami nagyon jó eredménnyel zárult. Előbb felmérték a tudásukat egy általános műveltség tesztben, majd következhettek a kiválasztott jelenet. Itt a háromfős csapatok egy szabadon választott jelenetet, részt adhattak elő a többieknek a műből. Színészi tehetségüket, felkészültségüket egy háromtagú zsűri pontozta, akik nem mások voltak, mint: Sebők Valéria, Molnár Zsuzsa és Mihály Péter, iskolánk egykori diákja. A versenyzők a találkozón olyan lehetőséget kaptak a tudás és ismeretek cseréjére, amit a szürke hétköznapokban és más versenyeken nem tesznek lehetővé a számukra.Egy olyan nap ez, amikor a csapatok játékosan és jókedvvel dolgoznak, akár együtt is. Tét nincs, csak rengeteg nyeremény és ajándék. Úgy gondolom egyre fontosabb ehhez hasonló eseményeket szervezni. Azért is egyedi a mi helyzetünk, mert mi, diákok készítettük diákoknak ezt a napot. Így tudjuk megőrizni azokat az értékeket, amik nem csak a tudásban, de az iskolai életben is jelen vannak. Évről évre azt láthatják, hogy a mi iskolánkon működő diákönkormányzat van, ami teljes felelősséggel dolgozik a többi diákért. Mi igyekszünk a programok legapróbb részletét is előre megbeszélni,hogy ne okozzanak problémát. A feladatokat és mindenki ügyes baját úgy osztjuk el, hogy mindenkire egyforma teher és felelősség háruljon a rendezvények során. Mindeközben a csapatban az a legfontosabb, hogy együtt, közösen tudjunk döntéseket hozni, és hogy elkötelezettek legyünk amellett, amit kitűztünk magunk elé. Ezekre a mély alapokra építve jöhet majd létre majd a XX. Regionális Diáktalálkozó is.

Kommentelés lezárva.