Megkezdődött az új iskolai év…

2014. 10. 09. • Beszámolók • Megtekintések: 833

A Tompa Mihály Református Gimnázium diákjai rögtön két tanulmányi kirándulással indították az iskolai évet.

A I.O (prímó) és II.O (sekundó) osztályok iskolánk hagyományaihoz hűen 2014. szeptember 3-án ellátogattak Kelemérre és Hanvára, hogy leróják tiszteletüket az iskola névadója, Tompa Mihály előtt, aki lelkészként ezekben a falvakban teljesített szolgálatot. Utunk első állomása Kelemér volt. A gondnok úr először az apró 14. századi, de máig működő templomba vezetett be minket, ahol Tompa Mihály is prédikált. Diákjaink nagy figyelemmel hallgatták végig először a templom rövid történetét, majd egy kis kitérővel a Sajó menti fejfákról, a falu két híres lelkészéről, a gályarab prédikátor Krasznai Mihályról és természetesen a Tompa Mihályról szóló rövid előadást. Ezek után pedig megtekintettük az „Összezúzott lant” nevet viselő Tompa Mihály emlékkiállítást, ahol láttuk a költő íróasztalát, kéziratainak másolatát, verseit és szobrát.

Utunk második állomása Hanva volt, ahol először Nagy Ákos esperes úr tartott élvezetes előadást a faluról és Tompa hanvai életéről. Megtudtuk, hogy a református lelkészlakot a hanvai gyülekezet annak idején kimondottam Tompa Mihálynak építtette. Itt is megnéztük a Tompa Mihály emlékére berendezett szobát, ahol láthattunk egy eredeti, kézzel írott héber nyelvű tankönyvet is, mert mint a lelkész úr elmondta, valaha a diákok, ha tanulni szerettek volna, előbb le kellett másolniuk saját kezűleg a tankönyveket. Ezt követően meglátogattuk László Ottó kovácsmester műhelyét, ahol végignéztük hogyan készül egy-egy épületdísz, megnéztük a szobrokat, majd elsétáltunk Igó Aladár bácsi szoborparkjába is. A kirándulás nagyon tartalmas és élvezetes volt, sok érdekes dologról hallottunk a nap folyamán.

Majercsík Mária

 

Címkék:,

Kommentelés lezárva.